WYSYŁKA GRATIS PRZY ZAKUPIE OD 300ZŁ NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Zalety koców kaszmirowych

Koc Leon - https://www.koceo.pl/

Kaszmir jest bardzo miękką tkaniną z wełny kóz kaszmirskich. Dzięki bardzo cienkim włóknom to bardzo puszysty materiał. Między innymi z tego względu koce kaszmirowe cieszą się dużą popularnością.

Dlaczego warto kupić koc kaszmirowy?

Kaszmir jest uważany za niezwykle ciepły materiał, a także dość luksusowy, gdyż do przygotowania jednego, standardowych rozmiarów koca, potrzeba wełny od około 18-20 dorosłych osobników.

Koc Toledo - https://www.koceo.pl/

Koc kaszmirowy – dlaczego warto?

Dzięki bardzo drobnym włóknom koce są niezwykle miękkie, a przy tym bardzo przewiewne. Zapewniają optymalne ciepło, jednak nie powodują nadmiernego pocenia się w związku z brakiem dopływu powietrza. Dodatkowo, koce z tego materiału wykazują wyjątkowe właściwości higroskopijne, dlatego spocenie się pod nim nawet w ciepłą noc jest niemożliwe.

Idealny dla alergików

Kaszmir nie powoduje występowania alergii, dlatego sprawdzi się wyjątkowo dobrze u osób dorosłych cierpiących z powodu różnego rodzaju uczuleń. To również materiał doskonały dla małych dzieci, bowiem nie powoduje podrażnień na delikatnej skórze.

Nie ma także możliwości, aby na jego powierzchni rozwinęły się roztocza, co dodatkowo czyni go hipoalergicznym.

Duża trwałość koców z kaszmiru

Ze względu na to, że koce wykonane z kaszmiru nie mechacą się ani nie zbijają, wystarczają na naprawdę długie lata. Nawet intensywne użytkowanie nie powoduje przetarć czy nieestetycznych zlepień materiału.

Z tego względu, można z nich zrobić na przykład idealne narzuty na fotele. Zniosą nawet częste siadanie czy wskakujące na nie czworonogi, a przy tym ochronią powierzchnię fotela przed zniszczeniami.

Koce kaszmirowe większych rozmiarów mogą posłużyć jako doskonałej jakości narzuta na kanapę. Takie rozwiązanie nie tylko chroni tapicerkę mebla przed przetarciami, ale również zapewnia możliwość zmiany wystroju pokoju w dowolnym momencie. Wystarczy zmiana koca na inną wersję kolorystyczną, aby uzyskać zupełnie nowy wygląd pomieszczenia.