WYSYŁKA GRATIS PRZY ZAKUPIE OD 300ZŁ NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Różne rodzaje koców

Na rynku mamy do wyboru wiele dodatków do sypialni. Chodzi tutaj o meble, dywany, zasłony czy bibeloty. Jednak często zapomina się o podstawowej funkcji sypialni, jako miejsca dedykowanego odpoczynkowi. Z tą właśnie kwestią związany jest dobór istotnego elementu, jakim jest koc. Wyróżnia się wiele ich rodzajów, w zależności od barwy, kształtu, rodzaju materiału z jakiego są wykonane. Bardzo znaczący jest też rozmiar tego przedmiotu. 

Koce wełniane

Najpopularniejszym rodzajem są chyba koce wełniane. Istotnym faktem jest tutaj właściwe obchodzenie się z produktem, tak by możliwie służył nam jak najdłużej. Wełna jako surowiec posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest higroskopijna, co oznacza, że nie wchłania wilgoci z otoczenia. Ponadto trudno ulega różnego typu zagnieceniom czy zagięciom. Czasem w celu wydłużenia żywotności materiału stosuje się domieszki innych substancji. Istotne znaczenie ma tutaj także występowanie frędzlowatych zakończeń lub ich brak. Frędzle stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed darciem materiału. Wełna uważana jest za materiał najbardziej gromadzący ciepło. Koce należy utrzymywać w czystości, z zachowaniem możliwie jak najniższej temperatury prania. Także obroty wirnika pralki nie powinny przekraczać 400 na minutę.

Koc Bawełniany KOCEO Waffle JasnoniebieskiKoce bawełniane

Kolejnym rodzajem koców są koce bawełniane. Od poprzednio opisywanych różni je przede wszystkim mniejszy ciężar oraz wyższa sprężystość. Niestety posiadają jedną zasadniczą wadę. Są mianowicie silnym absorbentem kurzu. Co na pewno jest bardzo dużym utrudnieniem dla alergików. 

Koce kaszmirowe

Następnym rodzajem są koce kaszmirowe. Kaszmir to materiał o dużej cenie, pozyskiwany w relatywnie niewielkich ilościach. Koce te jednocześnie przepuszczają powietrze, jak i w razie konieczności zatrzymują ciepło. Kaszmir wykazuje także odporność na brzydkie zapachy. W związku z tym nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.